Doprava zdarma od 1000 Kč                                                                                                                  Doba dodání 1-3 dny

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Proč jsou vaše produkty v tekutém stavu?

VIANUTRA preferuje spíš tekutou formu, protože ta nezatěžuje žaludek a tak sa rychleji všechny látky z výživového doplňku dostanou do organismu.

Proč je potřebné mít výživové doplňky v ledničce?

Doporučujeme skladovat výživové doplňky VIANUTRA při teplotě do 25°C, takže není nutné je mít v ledničce, s výjimkou velmi teplých dní. Některé vitamíny, především vitamíny skupiny B, jsou ale termolabilní a při vysoké teplotě se znehodnocují.

Je potřebné výživové doplňky užívat před jídlem anebo po jídle? Na čem to závisí?

Doporučujeme je užívat po jídle, protože se mají stát součástí naší stravy a zkvalitnit ji.

Může se výživový doplněk pokazit?

Záruční doba, podobně jako na potravinách, je uvedená na každém výrobku. Do jejího uplynutí je kvalita výrobku zaručená.

Po jak dlouhém čase zjistím, zda výživové doplňky opravdu fungují?

Je to individuální. Někteří jedinci pociťují benefit jejich užívání v kratší době, jiní po delším období. Je pravděpodobné, že to závisí na celkovém výživovém statusu užívatele. Ikdyž subjektivně nepociťujeme účinek, neznamená to, že je přípravek neúčinný. Jeho přínos se může ukázat např. na zlepšeném krevním obrazu nebo na zlepšení některých biochemických parametrů (cholesterol, cukr, krevní tlak...).

Kdy mohou výživové doplňky brát děti?

Je možné s nimi začít už v předškolském věku (t.j. 4 až 5-leté děti), kdy je vhodné podpořit imunitní systém, ale i celkový vývin a růst a připravit organizmus dítěte na školní období.

Je možné se výživovými doplňky předávkovat?

Předávkovaní přírodním výživovým doplňkem prakticky neexistuje (může se jen přechodně vyskytnout průjem).

Jaký je rozdíl mezi přírodním a v laboratořích uměle zpracovaným přípravkem?

Základní rozdíl mezi přírodním a syntetickým produktem spočívá ve zdroji. Přírodní jsou získávané z potravy, resp. z výtažků různých rostlin, ovoce anebo zeleniny. Syntetické se vyrábějí v laboratořích. Zahrnují vitamíny, minerály, aminokyseliny a další podobné látky a jejich cílem je napodobit způsob, jakým účinkují přírodní živiny v našem těle. Významný rozdíl je ale i v procese výroby přírodních a syntetických vitamínů, jako i v míře jejich využití v těle, což například při syntetických neznáme. Dokonce se ale zjistilo, že některé ze syntetických přípravků způsobují alergii.